• Kategorie
  • Szukaj
  • ŁATY

Łata to niezbędny przyrząd do wykonania niwelacji terenu przy użyciu niwelatora optycznego, laserowego lubniwelatora elektronicznego (kodowego).

Łaty kodowe zazwyczaj wykonane są z aluminium. Najczęściej wybierane są łaty teleskopowe aluminiowe, ale dostępne są również łaty składane aluminiowe oraz drewniane np. do DiNi LD23 3-metrowa lub LD24 4-metrowa.

 

Najbardziej popularna łata niwelacyjna to łata teleskopowa aluminiowa z podziałem 1 lub 2. Z tym, że podział 1 służy dodatkowo jako przymiar teleskopowy do mierzenia. Do laserów budowlanych użyjemy natomiast łaty laserowej z praktycznym uchwytem przeznaczonym na montaż odbiornika laserowego. Dostępne łaty laserowe o długościach 2,4 m oraz 3,5 m są kompatybilne z wszystkimi laserami budowlanymi.

Ostatni rodzaj łat to łaty inwarowe, które przeznaczone są do zakładania osnów niwelacyjnych pierwszego rzędu oraz do precyzyjnych pomiarów wysokościowych dużych obiektów budowlanych, takich jak np. tunele, drogi, zapory czy elektrownie. W celu zabezpieczenia łaty inwarowej przed ewentualnymi uszkodzeniami możemy  zaopatrzyć się w specjalny kufer transportowy


*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.