• Kategorie
  • Szukaj
  • TACHIMETRY

W celu uzyskania oferty
zapraszamy do kontaktu:

INŻYNIERZY SPRZEDAŻY GEOTRONICS DYSTRYBUCJA

Tachimetr, to instrument geodezyjny z systemem optycznym, dzięki któremu możliwe jest wykonanie pomiaru nie tylko kątów, jak i odległości. Pomiar tachimetryczny polega na pomiarze wykonywanym metodą biegunową. Tachimetry mają zastosowanie nie tylko w geodezji ale również wykorzystywane są w wielu sytuacjach pomiarowych w branży budowlanej. W zależności od metody pomiaru tachimetrem możemy wyróżnić tachimetry bezlustrowe oraz lustrowe. Bezlustrowo, czyli w sytuacjach kiedy pomiar jest wykonywany w trudno dostępnych miejscach lub w przypadku, gdy dokładność nie jest aż tak istotna, a pomiar jest orientacyjny.

Tachimetry optyczne to wytrzymałe profesjonalne instrumenty geodezyjne, które nie wymagają zasilania dzięki czemu możemy je dowolnie przenosić. Ich budowa opiera się o tradycyjny system optyczny, zachowując przy tym wysoką odporność i wytrzymałość na wszelkiego rodzaju wstrząsy.

 Dlaczego warto zaopatrzyć się w tachimetr elektroniczny?

Używając tachimetru elektronicznego, nawet w trudnych warunkach lub przy niesprzyjającej pogodzie, pomiar wszelkiego rodzaju kątów poziomych oraz pionowych, jak również odległości, będzie łatwy, prosty oraz precyzyjny. Nie ma potrzeby stałego kontrolowania pomiaru, gdyż tachimetry posiadają kompensatory jednoosiowe, które zapewniają wysoką stabilność i płynność pomiaru. Nie musimy również spieszyć się z wykonaniem pomiaru. Pełną niezawodność przez cały dzień pracy uzyskamy również dzięki wydajnej baterii.

 

Obecnie coraz bardziej popularne stają się tachimetry skanujące. Stworzone z myślą o bezproblemowej integracji przebiegu pracy i lepszych, szybszych wynikach w każdej dziedzinie. Łączy innowacyjną technologię z prostą i intuicyjną funkcjonalnością, aby pomóc Ci zaoszczędzić czas, zmaksymalizować wydajność i zrobić więcej w terenie.

O tachimetrach dowiesz się więcej w naszym sklepie Profigeo.pl. Możesz również uzyskać więcej informacji kontaktując się z naszymi handlowcami i umówić się na prezentację sprzętu w terenie. Zapewniamy, że działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie, które z pewnością pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu.

*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.