• Kategorie
  • Szukaj
  • Niwelatory optyczne

Niwelator optyczny służy do wyznaczania różnic wysokości i obliczania na ich podstawie wysokości mierzonych punktów. Niwelatory optyczne mają szerokie zastosowanie wewnątrz budynku jak i również na placu budowy, np. przy budowie domu czy ogrodzenia lub przy układaniu kostki brukowej, a także układaniu instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Przy wyborze odpowiedniego powiększenia lunety, czyli wielkości obrazu w okularze, decydującą rolę odgrywa odległość z jakiej wykonywane będą pomiary.
Im większa jest wartość zbliżenia, tym dokładniej widać łatę w obiektywie.
Przy pomiarach sięgających ponad 30 m warto wybrać niwelator z większym powiększeniem, który pozwoli uzyskać dokładny odczyt, np. z powiększeniem 32-krotnym.

Ważnym parametrem jest również najkrótsza ogniskowa, czyli minimalna odległość, z jakiej można otrzymać wyraźny obraz łaty.  Przy pomiarach na krótkim dystansie obraz łaty może utrudniać pracę z krótkimi celowymi.

Warto przy zakupie zastanowić się nad akcesoriami: łatą niwelacyjną i statywem, które są niezbędne przy wykonywaniu pomiarów, a zakup tych akcesoriów w zestawie jest bardziej opłacalny.

*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.