• Program MikroMap

Symbol: MM01
Brak towaru
246.00
246.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu ten sam dzień roboczy
Cena przesyłki 0
Kurier - pobranie 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Zapytaj o dostępność
Zostaw telefon

Prosty funkcjonalny a zarazem tani program do tworzenia map i szkiców geodezyjnych. Intuicyjna obsługa programu czyni program przyjaznym dla każdego użytkownika.

Filozofia działania programu opiera się na powtórzeniu technologii stosowanej przy ręcznym opracowywaniu map. Zwykle większość punktów używanych do tworzenia mapy jednostkowej pozyskujemy z obliczeń. Następnie punkty nakłuwamy, zaznaczając ołówkiem ich numery i dopiero wtedy przystępujemy do łączenia tych punktów.

Program MikroMap umożliwia skorzystanie z bazy punktów obliczonych programem WinKalk. Z tej bazy wybieramy punkty do "nakłucia", które pojawią się na mapie jako tzw. punkty swobodne. Nie wchodzą one w skład treści mapy, stanowią jedynie "osnowę" na której możemy tworzyć rysunek - przy użyciu odpowiednich funkcji możemy "zakotwiczać" w tych punktach symbole i wierzchołki rysowanych linii.

Program zawiera bibliotekę symboli i linii wg.instrukcji K1 (z możliwością definiowania własnych). Ma on tez kilka interesujących funkcji przyśpieszających pracę, np. możliwość wskazania grupy punktów (wg. numerów), które chcemy zamienić na dany symbol, rysowanie linii na podstawie numerów podawanych z klawiatury itp. Program umie też wykorzystać kody punktów. Przy kreśleniu linii mamy możliwości domykania, domykania prostopadłego lub wcięciem, doliczania pojedynczych punktów na podstawie czołówek..Są też funkcje kreślenia linii równoległych , wstawiania czołówek, kreślenia skarp, schodów, przeliczania pomiarów na mapie. Program posiada też podstawowe funkcje topologiczne, system podpowiedzi symboli K1, możliwość definiowania własnego paska narzędzi. Użytkownikom przyzwyczajonym do pracy w Windows spodoba się funkcja cofnięcia źle przeprowadzonej czynności (undo). Jest ona bardzo przydatna w pracy z mapą i rzadko spotykana w tego rodzaju programach. Montowanie map i ramek Ramka + opis mogą nam zabrać więcej czasu niż samo kreślenie rysunku.

W programie MikroMap można sobie usprawnić pracę przygotowując zawczasu standardowe ramki i wykorzystać funkcję wstawiania mapki. Otwieramy rysunek z ramką, wskazujemy którą mapkę chcemy wstawić w ramki, myszką przesuwamy ją w wybrane miejsce i już - mamy mapkę w ramce! Dostarczamy też zestaw standardowych ramek (z możliwością wprowadzania zmian). Ale to jeszcze nie koniec możliwości montowania map. Jeżeli mamy przygotowaną mapkę na większy obszar - np. kilka działek można z niej wycinać fragmenty i wstawiać osobno w różne ramki. Możemy też montować dużą mapę z kilku mniejszych, lub nakładać na siebie warstwy z różnych plików. Tworzenie tabelek Do tworzenia tabelek w naszym programie przewidzieliśmy specjalną funkcję: Kreator tabelek. Można przy jego pomocy wpisać dane do tabelki w zwykły formularz - jak w edytorze tekstu, ustawić czcionkę, wyrównanie, centrowanie, szerokości kolumn i wierszy, wpisać dane i dopiero jak wygląd tabelki nas zadowala, wstawić ją na rysunek. Mikromap umożliwia też wstawianie tabelek utworzonych w Word, Excel i innnych programach posiadających interfejs OLE 2.

Tworzenie warstwic Program posiada moduł to automatycznego tworzenia warstwic na podstawie wprowadzonych pikiet. Program przeprowadza interpolację i wygładzanie warstwic. Istnieją też funkcje opisu warstwic i usuwania warswic z miejs gdzie ich być nie powinno (spod budynków, dróg itp.). W module warstwice jest też funkcja tworzenia przekrojów wraz ze standardowymi opisami. Praca na rastrach, eksport, import Moduł Raster umożliwia wstawienie na rysunek i kalibrację zeskanowanych rysunków w formacie BMP, JPG, TIFF a także pozyskanych bezpośrednio ze skanera. Na tle kartometrycznego rysunku możemy wkreślić nowe elementy i wydrukować je wspólne. Można też zdejmować współrzędne z rastra lub ręcznie go wektoryzować.

W module Raster zawarto też funkcje importy eksportu w formatach: DXF, EWMAPA, SWING, TANGO, GEO-MAP Automatyczna wektoryzacja Moduł Wektoryzacja umożliwia automatyczną wektoryzację rastrów tzn. wkreślenie linii wektorowych nad każdą linią zeskanowaną na rastrze za naciśnięciem jednego przycisku. Moduł ten zawiera też narzędzia do obróbki rastrów a także poprawiania zwektoryzowanych linii.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie