• Kategorie
  • Szukaj
  • Drogomierze kołowe

Drogomierz kołowy to proste urządzenie służące do pomiaru odległości, które można wykonać jednoosobowo. Koło obracając się wyznacza pewną odległość, która jest przedstawiana na liczniku.
W zależności od modelu licznik  może być mechaniczny lub elektroniczny (Nedo Digital).
Licznik pracuje przy ruchu w przód i wstecz. Przycisk kasujący umożliwiający zerowanie licznika znajduje się obok licznika.

Już najprostszy model posiada hamulec (zamontowany przy rękojeści), który pozwala zatrzymać koło we właściwym momencie i kontynuować pomiar w innym miejscu bez zmiany odczytu.
Niewątpliwie zaletą tych urządzeń jest to, że wyznaczają rzeczywistą długość niezależnie od terenu, dlatego wykorzystywane są w pomiarach budowlanych i inwentaryzacyjnych.
Drogomierze używane są także przy pomiarach szyn kolejowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej prowadnicy jesteśmy w stanie zmierzyć długość szyn.
Koła pomiarowe znalazły również swoje miejsce w sektorze usług publicznych przy wymiarowaniu miejsca zdarzenia drogowego np. długości hamowania pojazdu.
Dla zapewnienia najwyższej dokładności taki drogomierz posiada pełną certyfikację i kalibrację (Nedo SUPER kalibrowany).

Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest możliwość złożenia urządzenia w kilka sekund zmniejszając jego rozmiary, co ułatwia jego transport.
A taki sprzęt z łatwością może być przewożony w kompaktowym plecaku.

*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.