Do naszej oferty oficjalnie dołączyły drony dla profesjonalistów. 

Jak możecie zauważyć w kategorii drony do geodezji można znaleźć drony DJI jak i płatowce czołowych producentów takie jak Delair czy WingtraOne. Wielu naszych klientów często pytało nas o akcesoria do dronów takich jak np. DJI Phantom 4 RTK, Yuneec H520E czy Matrice 300 RTK. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i tak oto właśnie powstał dział gdzie zebraliśmy wszystkie najpopularniejsze podzespoły do dronów DJI i Yuneec. Jeśli uważacie, że czegoś co potrzebujecie brakuje w naszym sklepie dajcie nam o tym znać, na pewno uzupełnimy braki. 

    Ze względu na to, że Geotronics jest dystrybutorem Delair’a oraz Wingtry nie mogło zabraknąć kategorii przeznaczonym dla użytkowników najbardziej wydajnych dronów pod względem mapowania terenu. Nasi przedstawiciele Wojtek i Marcin czasami są bardzo mocno zajęci, więc teraz będzie można w bardzo szybki sposób dokupić dodatkową baterię do swojego drona. 

    Chciałbym pokrótce przedstawić Wam na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i co według nas z naszej oferty powinno rzucić Wam się w oczy:
Jeśli szukacie drona z kamerą termowizyjną to warto wziąć pod uwagę:
    -  DJI Mavic 2 Enterprise Advanced- mały lekki poręczny dron z sensorem 640 x 512

  • Yuneec H520E z kamerą CGOET- fajny dron ze względu na wymienność kamer, w tym przypadku rozdzielczość termowizji to 160X120
  • Yuneec H520E z kamerą E20Tx- to kamera już dla profesjonalistów o rozdzielczości takie jak w mavicu, natomiast tutaj mamy do dyspozycji dużo większego drona co przekłada się na stabilność lotu. 
  • Matrice 300 RTK z kamerą H20T- to sprzęt dla zawodowców którzy żyją z pomiarów termowizyjnych, służby ratunkowe będą zachwycone łatwością pracy i jakością materiałów uzyskaną za pomocą tego zestawu. Minusem oczywiście jest cena. Wiadomym jest że za jakość trzeba zapłacić. 

    Żeby dron mógł pracować cały dzień potrzebny jest zapas baterii- tutaj również w ofercie mamy baterie do DJI smart controlera, jak i do ST16s. Bez baterii w kontrolerze nie polatamy dronem więc warto o tym pamiętać przy okazji uzupełniania zapasów baterii do Matrice 300, Phantoma 4 czy Yuneeca H520E. 

    Jeśli ktoś ma już dość dziesiątek różnych baterii w bagażniku i pilnowania poziomu naładowania ich za każdym razem przed wyjazdem w teren możemy zaoferować stacje ładujące Ecoflow. Jest to taki przenośny akumulator do którego możemy podpiąć standardową ładowarkę i spokojnie naładować jednorazowo 6-8 baterii Matrice’a. Geodeci szybko liczą więc już pewnie wiecie że bardziej się opłaca kupić taką przenośną stację niż kolejne 6 baterii. 

    Jaki dron wybrać? Czy dla mnie Matrice 300 będzie wystarczający? Lepszy jest płatowiec czy wirnikowiec? Jeśli masz w głowie te pytania czy wątpliwości skontaktuj się z naszymi ekspertami, z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. I tu bym dał formularz kontaktowyStacja ładowania TB60/WB37 Matrice 300 > Stacja ładowania TB60/WB37 Matrice 300 (profigeo.pl)
To jest w złej kategorii- powinno być w akcesoriach do dji


KAMERA TERMOWIZYJNA CGOETX > KAMERA TERMOWIZYJNA CGOETX (profigeo.pl)
E20TVX RADIOMETRYCZNA KAMERA TERMOWIZYJNA > E20TVX RADIOMETRYCZNA KAMERA TERMOWIZYJNA (profigeo.pl)
Te dwie kamery też bym dał do akcesoria dji/yuneec


UAS - Bezzałogowy system lotniczy > Sklep geodezyjny (profigeo.pl)

wywalmy tę całość
Skaner laserwoy 3D od Trimble, 

Niedawno dodaliśmy do naszego sklepu ofertę na system skanowania 3D od Trimble- X7. Składa się na niego skaner 3d, dedykowany tablet z oprogramowaniem Trimble Perpective i podstawowe akcesoria takie jak baterie, ładowarki, statyw z szybkozłączką. To co jest szczególnego w skanerze to wbudowany kompensator oraz IMU które umożliwiają pracę na niespoziomowanym urządzeniu co oszczędza nam czas w terenie. Druga zaletą która przyśpiesza czas realizacji zadania w terenie to automatyczna rejestracja stanowisk skanowania podczas pomiaru, jeszcze w terenie. Do niedawna było to niemożliwe i efekt swojej pracy można było ocenić dopiero po powrocie do biura i opracowaniu skanowania. 

Georeferencja skanów? Z nowym oprogramowaniem X7 nie jest już problemem. Działa to w następujący sposób: mamy w skanerze do dyspozycji wskaźnik laserowy! Tak, taki sam “laserek”-dalmierz jak w sprzęcie geodezyjnym. Dzięki temu wycelowujemy w tarczkę, zaznaczony punkt na ścianie/podłodze i w oprogramowaniu wpisujemy współrzędne tego punktu. Jeśli przy skanowaniu obiektu takich punktów będziemy mieli 3-4 oprogramowanie automatycznie zarejestruje nam chmurę w odpowiednim miejscu w przestrzeni. 

Skanowanie budynków, skanowanie zabytków, inwentaryzacja placu budowy, dokumentacja budynków przy wykorzystaniu skanera 3D nie będzie problemem. Kilkukrotne wizyty na placu budowy nie będą potrzebne ponieważ wykonując jeden pomiar otrzymujesz informację o wszystkim co otacza sprzęt. Zapomniałeś zmierzyć szerokość okna przy pomiarze drzwi? Nie musisz jechać drugi raz na budowę, wystarczy że otworzysz chmurę punktów z pomiaru i tam odszukasz potrzebne wielkości. 

Trimble to już od dawna nie koloryzowane FARO- tak był taki przypadek, nie wypieramy się tego. Trimble pokazał tą technologią że wyprzedził konkurencję i stworzył najlepszy system który w terenie jest w stanie wygenerować chmurę punktów gotową do pracy, a nie surowe dane które przed właściwą pracą trzeba rejestrować, koloryzować i tworzyć ich georeferencję. 

Sam skaner to oczywiście nie wszystko. Dla naszych klientów dostarczamy kompleksowe rozwiązania problemów więc w naszej ofercie możesz znaleźć również oprogramowanie do pracy na chmurze punktów i jej edytowania. Trimble Real Works to jedno z najlepszych narzędzi do rejestracji chmur punktów, analizowania geometrii oraz porównywania chmury punktów do modelu. Więcej o tym oprogramowaniu można znaleźć tu: 

Czy jeszcze jakoś można przyśpieszyć pracę w terenie? Zachęcamy do sprawdzenia tego po skontaktowaniu się z naszymi specjalistami z działu 3D. Zostaw do siebie kontakt, a na pewno się z Tobą skontaktujemy.